Iridotomia laserowa YAG

yag_wwwIrydotomia laserowa Nd-YAG

Irydotomia laserowa polega na przecięciu tęczówki u jej podstawy, w celu stworzenia drogi przejścia dla cieczy wodnistej z komory tylnej do przedniej w warunkach wąskiego i zamykającego się kata przesączania.  Zabieg ten zabezpiecza przed ostrym atakiem jaskry, pozwalając uniknąć leczenia operacyjnego i wykonywany jest laserem neodymowym YAG.

Wskazaniami do wykonania zabiegu irydotomii laserowej są:

– jaskra pierwotna zamykającego się kąta (JPZK) po dodatniej próbie ciemniowej (SL-OCT)

– zaopatrzenie drugiego oka u pacjentów z ostrym atakiem jaskry

– jaskra wtórna zamkniętego kąta z blokiem źrenicznym (bez dużego pęcznienia soczewki)

– wąski zamykający się kąt

 

irydyktomia(rys. http://glaucoma-institute.net)

Irydotomia jest bezbolesna, wykonywana jedynie po podaniu miejscowo kropli znieczulających. Po zabiegu zwyczajowo podaje się tabletkę Diuramidu celem obniżenia ciśnienia śródgałkowego oraz przez 2-3 dni leki przeciwzapalne.

Dlaczego zabieg w Instytucie Jaskry i Chorób Oka?

Naszymi operatorami są lekarze z kilkunastoletnim stażem zabiegowym. Wykonaliśmy już kilkanaście tysięcy zabiegów laserowych u pacjentów z Polski i Europy. Dysponujemy najnowocześniejszymi laserami wiodących marek, liderów wśród producentów laserów do tego typu zabiegów.

Zamów wizytę u eksperta
Czy jesteś w grupie ryzyka
Zapisz się na badania
Ad

ul. Okrąg 1a Warszawa

 

 

Instytut Jaskry i Chorób Oka powstał w 2002 r. Jest specjalistycznym prywatnym ośrodkiem diagnostyki jaskry i siatkówki w Polsce, w którym opieka nad pacjentami oraz prowadzeniem badań diagnostycznych zajmują się doświadczeni eksperci.
Share Button